Byl jednou jeden klip...

Každá kapela vydává svoje hudební nahrávky a k těm nejlepším vydá následně i videoklip.
Skupina GangstaSKA před několika týdny nahrála singl z připravovaného alba a následně k němu i natočila klip, který je v tuto chvíli ve střižně. 
To jak plánování i samotné natáčení vypadalo nám v následujícím článku popíše zpěvačka kapely Nina Cibulková.

 

Architekt je pyšný na stavbu, kterou navrhne, a ona jednoho dne vážně stojí! Doktor je štěstím bez sebe, když zachrání lidský život a muzikant skáče do vzduchu radostí, když si z youtube může pustit klip, na kterém se osobně podílel!
Naše kapela má 6 členů, což znamená 6 různých názorů, takže shodnout se na písničce, scénách a myšlence, která bude utvářet celek klipu, to nebyla žádná legrace. My se rozhodli pro písničku, kterou ještě předtím nikdo neslyšel. To znamenalo, že jsme ji museli nejdřív vymyslet, a potom také nahrát, žejo! 

Pro mě natáčení klipu s kapelou byla premiéra, takže jsem vlastně ani nevěděla, co mě pořádně čeká. S prvotní myšlenkou na scénář jsem vlastně přišla asi já, aby to kluci dotáhli a upravili k dokonalosti, i když o dokonalosti se tady asi mluvit úplně nedá. Někdy člověk prostě musí umět vařit z vody. Na mnoho detailů jsme totiž přišli až těšně před natáčením, ne-li přímo v den natáčení klipu.

 

klip_g_1.JPG

Dalším oříškem a velkou otázkou bylo, zda vůbec stihneme natočit všechno to, co jsme si navymýšleli, v jednom natáčecím dni. Z finančního i časového hlediska nejen členů kapely, ale i kameramana a komparzu, jsme se rozhodli, že to prostě dáme v jednom dni.
To znamenalo jediné – vše do posledního detailu promyslet a poctivě naplánovat nejen samotný scénář, ale i stěhování kulis a přípravu prostoru, kde se to celé mělo odehrávat. Tím místem byl kulturní dům v Oseku u Milevska.
Den před tím jsme se sešli, abychom nastěhovali nábytek a připravili místnost a všechny potřebné propriety, které měly v klipu figurovat a mohli se vesele těšit na to, co nám nesledující den přinese. 

Hlavní myšlenkou celého songu je tetování.
To pro nás znamenalo sehnat co nejvíce lidí, kteří jsou potetování a zároveň ochotní věnovat nám volnou neděli.
Nakonec přišli všichni, kteří to slíbili, což mě mile překvapilo. Chvílemi mi to připomínalo nějakou vtipnou přehlídku na srazu pokérovaných lidí. Vlastně v té místnosti toho dne nebyl skoro nikdo, kdo by neměl tetování.  „Při natáčení klipu jsem se cítila pohodově.
Celá kapela i jejich kamarádi jsou fajn lidi, kteří i přes tento náročný den neztráceli úsměv na tváři.
Přiznám se, že jsem byla trochu nervózní, když jsem šla poprvé před kameru. Jsem ale moc ráda za příležitost podílet se na klipu kapely, o které ještě určitě hodně uslyšíme, “
popisuje jedna z komparzistek.

 

 IMG_9587.JPG IMG_0813.JPG

Hlavní roli hrála naše kamarádka Míša, která nemohla ani dospat, jak se na natáčení těšila: „Moje premiéra natáčení klipu předčila veškerá očekávání. Vše probíhalo úplně jinak, než jsem si představovala, za což mohla asi zkreslená představa laika.
Ze začátku jsem byla nervózní a styděla jsem se, ale po pár hodinách a "klapkách" jsem si to začala užívat!“
Míša s námi strávila skoro celý den a pomohla scény dotáhnout do konce, za což jí moc děkujeme!
První dvě scény byly totiž asi nejnáročnější jak na čas, tak na natáčení. Nikdy by mě nenapadlo, jak těžké a zároveň důležité je třeba nastavit správně světla. Ostatní scény šly už trochu rychleji.
V poslední natáčecí části byla řada na nás, na kapele. Rozhodli jsme nehrát v klipu hlavní roli, ale být jen nenucenou součástí příběhu. V tu chvíli bylo na nás vzít do rukou nástroje, nastavit správný výraz a zpívat a hrát tóny Kérky několikrát dokola.

 

IMG_5483.jpg IMG_3113.JPG

 

Moc jsme si to užili a doufáme, že i Vám se náš společný projekt bude líbit.
Velké poděkování patří nejen kameramanům, sponzorům a komparzistům, ale všem, kteří nám jakýmkoli způsobem v ten den byli nápomocní.
Není úplně jednoduché dotáhnout myšlenku, kterou máte v hlavě, do konce.
My věříme, že se nám to povedlo a že Vás Kérka bude bavit stejně jako nás. :)

 

IMG_9028.JPG


Všechny novinky