Rozhovor - kapela Nízká úroveň

 

Rokycany žijou punkem a jedna z nejlepších kapel,které odtud pochází je kapela Nízká úroveň.
Kluci toho mají hodně zasebou a určitě ještě víc než dost před sebou. 
Přečtěte si rozhovor, obrázek si uděláte sami :-)

mag-nizka04.jpg

Ahoj, zdravím kapelu Nízká úroveň. Prosím tě, jak jste se k tomuhle názvu dostali?

Jednoho dne se Libor s Lukášem rozhodli hrát folk.
Brnkali na kytary v obýváku a říkali si Spiced folk. To se jim „naštěstí“ rozleželo a řekli si, že přitvrdí a půjdou do punku.
Na to potřebovali bicí, a proto oslovili Míru.
Název nízká Úroveň vznikl z recese, protože se v té době spíš  na nástroje teprve učili a nikoho by nenapadlo, že tu kapela bude drásat ušní bubínky posluchačů i po 5 letech. Každopádně svému jménu kolikrát dostojíme, a když se vystoupení náhodou povede trochu líp, můžeme jen mile překvapit.

 

 

Představ nám trošku vaši tvorbu, styl a složení kapely.

Kapela se od začátku prezentovala jako punková. I přesto, že po prvním koncertu dostali kluci ten pitomej nápad a přibrali si do party mě i s mojí pokřikovačkou. Vždy jsme rádi experimentovali s prvky dalších stylů jako SKA, Oi!, grunge, ale základ je stále, 
i po letech „punk řízlej trumpetou“, nebo jestli někdo chce, tak brass punk.

Složení se několikrát měnilo, a když už jsme si mysleli, že takhle zůstaneme, oznámil nejprve basák Lukáš a po něm hned bubeník Míra, že by rádi skončili. Hlavní důvody jsou u obou podobné. Nedostatek času kvůli práci, změna životních priorit.

Sezonu 2019 nastupuje NÚ posílená o dva skvělé muzikanty. Basu zmáčkne Vlasta „Radovan“ Zahradník a na bicí zabubnuje Richi Podroužek.

mag-nizka02.jpg 

Ten kdo vás nezná, by si vás chtěl určitě poslechnout. Máte CD a kolik?

Loni se nám podařilo natočit DEMO se jménem „Jsme zkrátka jiný“. Na CD najdete 11 songů, dost často pecky, od Libora Moulise (prvního zpěváka a kytaristy skupiny), se kterými jsme začínali. Z nejstarších musím jmenovat Protektorát a třeba Servírku, která pořád nemá právo…no poslechněte si to lidi sami.
Z těch novějších bych vypíchl TESCO punk a Ozubený kola.

 

Připravujete nové? (kdy vyjde, kolik songů, kde jste točili atd.)

Vzhledem ke změnám ve složení kapely teď není úplně priorita vydání nového DEMA nebo oficiálního CD. Každopádně nové posily nesou příslib rychlého sehrání a pak se určitě vrhneme do studia. Materiál by na to byl…

 

Kde jsme vás mohli třeba slyšet?

Jako rokycanská kapela vystupujeme nejčastěji v okolí. Zvlášť tedy na začátku, kdy jsme vymetali každou hospůdku, kde byl majitel svolný, že u něj udělají nějací místní punkáči trochu binec.
Poslední dva roky jsme se začali dostávat za hranice našeho kraje a na příští rok jsme již začali oslovovat zajímavé festivaly, i ty kde jsme se už ukázali.

 

A kde vás v nejbližší době uvidíme a uslyšíme?

Do konce roku máme v plánu tři akce. 10. listopadu zahrajeme v undergroundové berounské hospůdce U Koček. 1. prosince jsme s radostí přijali pozvání na benefiční koncert pro dětské oddělení rokycanské nemocnice. Téhle skvělé akce se zúčastníme již poněkolikáté. Má to vážně význam a chtěl bych skrze rozhovor pozdravit Danu Jágrovou a další pořadatele. Konec sezony zakončíme v Klatovech 15.prosince ve fungl novém klubu Falcon s kapelami Fiasko a Kohout plaší smrt.

mag-nizka01.jpg 

Patříte k těm kapelám, kterých je většina, co si užívají koncert a užívají si i zbytek večera v backstage? Nebo sbalíte nástroje a jdete domů?

Asi by bylo fajn napsat, že propaříme každou akci, ale skutečnost je taková, že to občas musíme po odehrání zabalit a jet z rodinných nebo pracovních důvodů. Když ale zůstáváme na akci dál, určitě si nezalezeme do backstage. Raději si užijeme další kapely pěkně mezi lidmi.

 

Chtěl bys něco vzkázat vašim fanouškům?

Moc bych chtěl poděkovat všem, co nám věří a podporují v tom, co děláme. Samozřejmě rodinám, přítelkyním. Mít doma muzikanta není vždy nejlehčí. Přijďte se rozloučit s kapelou v původním složení a po novém roce, vás přesvědčíme, že i v novém umíme být stále Nízká Úroveň.

mag-nizka03.jpg


Všechny novinky